خانه / اخبار و اطلاع رسانی / اخبار دهه کرامت / جلسه هیأت خادمین الرضا(ع) با شورای شهر رشت

جلسه هیأت خادمین الرضا(ع) با شورای شهر رشت

به گزارش کانون جوانان رضوی استان گیلان به نقل از روابط عمومی شورای شهر رشت، عصر دوشنبه ۱۱مرداد ماه و یک صدمین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای شهر در عمارت شورا برگزارشد. در این جلسه که تنی چند از هیات امنای هیئت خادمین الرضای رشت نیز شرکت داشتند ازحضور کاروان خادمین امام رضا (ع) آستان قدس رضوی در رشت خبر داده شد.

جناب آقای نیکومنش نودهی در این جلسه ضمن تبریک ایام دهه کرامت و دو جشن میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و امام رضا (ع) گفت: بسیار مایه خرسندی است که در بیست و یکم مرداد ماه جاری رشت میزبان خادمین آستان قدس رضوی است.

 

01

وی همچنین با اشاره به روز دختر در اولین روز از این دهه ، به نقش جایگاه مهم و حساس دختران جامعه اشاره کرد و آنان را بعنوان مادران فردای ایران مورد تقدیر و شایسته توجه فراوان دانست. نیکومنش هم چنین از هیات امنای خادمین الرضای رشت تقدیر و از آنان خواست برنامه های مورد مطالعه خود برای برگزاری دهه کرامت در رشت را اعلام کنند.

جناب آقای حسن پور از هیات امنای هیأت خادمین الرضای شهر رشت در این رابطه اظهار کرد: این هیات ریشه دار بوده و به صورت کاملا مردمی و بدون اتکا به هیج ارگان دولتی ،غیردولتی و با اعضایی عمدتا جوان تشکیل یافته است و جای خوشحالی است که آستان قدس رضوی  از ۹ سال پیش تا کنون در تشکیلاتی تحت عنوان کانون جوانان رضوی از وجود جوانان این هیات به عنوان اعضای ثابت بهره برده است و این در حالی است که این امتیاز در آن زمان تنها به هشت شهر در کشور محدود می شد.

وی ادامه داد: علاوه بر آن اخیرا هیأت خادمین الرضای رشت با ۲۵ رای از استانهای مختلف به عنوان تنها عضو برگزیده شرکت کننده ی جلسات  شورای عالی آستان قدس رضوی  انتخاب گردیده است. اکنون که مقرر است تا چند روزی در ایام مبارک میلاد امام رضا علیه السلام میزبان خادمان خاصه  آن حضرت باشیم . وی گفت تلاش خواهیم کرد تا با حمایت کمیسیون فرهنگی شورا و شهرداری رشت این میزبانی را به شکلی شایسته به انجام رسانیم.

جناب آقای مژدهی مسئول کانون جوانان رضوی استان گیلان در ادامه برنامه های پیش بینی شده برای روزهای جشن دهه کرامت را اعلام کرد. وی به برگزاری جشن روز دختر در آستان مقدس خواهر امام علیه السلام اشاره داشت و  محل برپایی  جشن ولادت را شهرداری رشت و در صورت مساعد نبودن شرایط جوی مهدیه رشت اعلام نمود.

02

مژدهی برپایی کلیه مراسم در ده روز کرامت را در قالب ۲۵ برنامه متنوع اعلام کرد بازدید از بیمارستانهای رشت، بازدید از چند زندان در رشت و شهرهای اطراف ، برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان ، نمایشگاه عکس ، شعر خوانی، خوشنویسی و مواردی از این دست عنوان کرد. وی توضیح داد: در این اجراها سعی شده است تا از ظرفیتهای تبلیغی شهر اعم از تلویزیونهای شهری ، بنرها و المانهای مختلف شهر با هماهنگی سازمان زیباسازی و روابط عمومی شهرداری بهره گرفته شود.

ثقتی مشاور کمیسیون نیز ضمن سخنانی با اثربخش خواندن فعالیتهای هیات خادمین الرضا (ع) در سالهای گذشته ، پیشینه عملکرد این ارگان مردمی و خودجوش را درخشان توصیف کرده و بر ثبات و فراگیری آن در رویکردهای متنوع و مناسبتها تاکید داشت. وی گفت : معمولا شاهد آن بوده ایم که این هیات برای اجرا و برپایی برنامه ای خاص بعضا از شش ماه و حتی یک سال قبل در تدارک بوده است که این نکته نیز قابل تقدیر است.

ثقتی جایگاه هیات خادمین الرضای رشت را از برترین ارگانهای دینی کشور دانست و ویژگی خاص آن را نیز جمعیت فراگیر  از تمامی اقشار دانست و گفت: در این بحث با یک شور جمعی روبرو هستیم و مخاطبان این حرکت جمعی نیز از کودک تا بزرگسالان جامعه را شامل میشود. ثقتی با تقدیر از مجموعه شورا و شهرداری در اجرای حمایتهای لازم از این هیات ، فعالیتهای سنوات گذشته هیات خادمین الرضای رشت را مبنی بر دعوت از هنرمند ملی استاد فرش چیان و نمایشگاه فاخر ضریح مهربانی را مورد ذکر و تقدیر ویژه قرار داد.

03

هیات خادمین الرضای رشت برآورد مالی اجرای مراسم دهه کرامت را با احتساب میزبانی از خادمین خاصه آن حضرت بالغ بر ۶۸ میلیون تومان اعلام کرد.

ریاست جلسه نیز با تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط این ارگان مردمی کسب ۲۵ رای از بین ۳۱ رای و احراز مقام هیات خادم برتر به فال نیک گرفت.

جناب اقای قانع مدیر عامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت  نیز ضمن بررسی چند ویژگی برای برگزاری مراسم دهه کرامت همه گیر بودن این مراسم را سبب اصلی موفقیت و قابل اهمیت بودن آن ذکر کرد. وی وعده داد تا با اجرای صحیح و متنوع در این ایام تمامی سلیقه های شهروندان را راضی نگاه خواهند داشت. نیکومنش دستور داد تا کلیه برنامه های قبیل اجرا در این ایام به صورت لایحه و پس از بررسیهای کامل تقدیم اعضا شده تا در نهایت در صحن شورا مصوب گردد.

04

شیرزاد نایب رئیس جلسه نیز ضمن اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار و برزگداشت نام خبرنگار محمود صارمی در خصوص برپایی جشن و مراسم دهه کرامت به بزرگداشت و توجه بسیار ویژه به جشن و مراسمی برای دختران ، این روز را شایان توجه بسیار خواند و نقش دختران جامعه را پررنگ و پراهمیت دانست.

وی گفت: برماست تا در جامعه ای که دشمنان به شکل نرم و نامحسوس فرهنگ بی بند و باری را اشاعه می دهند ما نیز دختران معصوم و پاک جامعه خود را حمایت کرده  و اجازه ندهیم که فرزندان دختر جامعه از این حجمه های هدف دار و منحرف اسیب و لطمه ای ببینند.

این عضو شورا در ادامه به لزوم برگزاری منظم و بی نقص مراسم دهه کرامت اشاره داشت و گفت: بسیار بجاست که سازمان زیباسازی و شهرداریهای مناطق تزیینات و آذین بندی مناطق مختلف شهری را از همین روزها آغاز کنند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

bigtheme
x

شاید بپسندید

kh14

گزارشی از فعالیت های واحد خواهران کانون جوانان رضوی

به گزارش کانون جوانان رضوی استان گیلان اعضای خادم واحد خواهران از ...