خانه / اخبار و اطلاع رسانی / اخبار دهه کرامت / همایش بزرگ کانون جوانان رضوی استان گیلان برگزار شد

همایش بزرگ کانون جوانان رضوی استان گیلان برگزار شد

به گزارش کانون جوانان رضوی استان گیلان؛ همایش بزرگ کانون جوانان رضوی استان گیلان روز شنبه 17 مرداد ماه 1394 با حضور پرشور بانیان و مسئولین شهرستان رشت در سالن بیمارستان الزهرا رشت برگزار شد.

ابتدای جلسه پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران حجت الاسلام و المسلمین مهدوی به سخنرانی پرداختند.مسئول دفتر نهادنمایندگی رهبری دردانشگاه گیلان گفتند: اگر بخواهیم به تقوای قلبمان برسیم باید مراقب محبت ها و ولایت های آن باشیم،یکی از آن چیز هایی که ولایت های دل را سامان میدهد تعظیم شعائر دینی مانند زیارت،تبرک و توسل است. حجت الاسلام مهدوی در ادامه افزود: شما مومنینی  که در این مکان حضور دارید هم به نیت تبرک،هم توسل و هم زیارت آمده اید.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید مهدوی با اشاره به غایب بودن امامان در این عصر، تبرک جویی و توسل جویی را نقش مهمی در تقوای قلوب دانستند و با اشاره به روایت امام صادق اظهار داشتند که همانطور صدقه پنهانی ثواب بیشتری دارد زیارت در زمان غیبت هم از اجر و ثواب بالاتری برخوردار است.

مهدوی حضور نداشتن هیئت های دیگر را در این حرکت را مایه تاسف دانستند و تاکید داشتند افرادی که مجری این طرح هستند از عنایت ویژه ای برخوردارند.

ایشان با این این موضوع که توسل جستن به پرچم حرم امام رضا(ع) به چه منظور است؛ افزودند که این کار توسل به پرچم نیست بلکه پشت آن محبت وجود دارد و به جهت همان محبت است که آن پرچم اثر گذار است. وی خاطر نشان کرد پرچم گنبد امام رضا کمتر از پیراهن یوسف برای حضرت یعقوب نیست.

مسئول دفتر نهادنمایندگی رهبری دردانشگاه گیلان فرمودند این حرکت تبرک جویانه در برابر شبهات وهابیت بسیار موثر بوده زیرا آنان تبرک،توسل و … را قبول ندارند و آن را رد میکنند. همچنین مهدوی افزود حضور خادمین امام رضا نه تنها باعث یک محبت شخصی میشود بلکه یک محبت و ایجاد ولایت در تمامی اعضای جامعه به وجود می آورد که بسیار با برکت است.

حجت الاسلام مهدوی با اشاره با این نکته که حرکت خادمین امام رضا(ع) در خیابان بالاتر از بسیاری از کارهای فرهنگی است تصریح کردند:که حرکت این کاروان به عنوان مثال از خیابان مطهری که بسیار در آن گناه میشود؛با بالا آمدن پرچم در آنجا اثر وضعی گناه را ازبین میرود و مردم متوجه میشوند که همه عاشق صاحب این پرچم میباشند.

پس از پایان سخنان حجت الاسلام مهدوی مسئول دفتر نهادنمایندگی رهبری در دانشگاه گیلان، جناب آقای مژدهی به ایراد سخن پرداختند و از حاضرین جلسه درخواست کردند که با دریافت قبض ها به جمع آوری مبالغ اهدایی عاشقان امام رضا بپردازند.

همچنین جناب آقای مژدهی کمک های مردمی را بسیار موثر دانستند و افزودند کمک های مردمی با عشق و علاقه به امام رضا پرداخت میشود و همین باعث پیشرفت کارها و باشکوه برگزار شدن مراسمات میشود.

گفتنی است در پایان مراسم قبض ها و بسته های متبرک بین بانیان جلسه پخش شد./

 

گزارش تصویری:

h14

h7h8h9h10

h3

h4

h5

h6

h11

h12

h13

h1

h2

/پایان خبر

1 دیدگاه

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

bigtheme
x

شاید بپسندید

kh14

گزارشی از فعالیت های واحد خواهران کانون جوانان رضوی

به گزارش کانون جوانان رضوی استان گیلان اعضای خادم واحد خواهران از ...